Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Roman Kučerňák již není hlavním trenérem A-týmu

02.10.2020 | Klub TJ Sokol

TJ Sokol Valašská Polanka oznamuje skutečnost, že hlavní trenér Roman Kučerňák ukončil spolupráci s naším klubem. Prvotní rozhodnutí vydal Kučerňák již po utkání v Boršicích a potvrdil v aktuálním týdnu. Rozhodnutí Romana Kučerňáka nás mrzí, ale nezbývá nám nic jiného než jej respektovat. Romanovi děkujeme za všechnu práci, kterou pro polanský fotbal odvedl. Tým již při domácím zápase s Morkovicemi vedl Libor Štrbík s Tomášem Chuchmou a tato dvojice zůstane na lavičce týmu minimálně do konce podzimní části. Cílem Sokolu nadále zůstává bojovat o každý bod a zachránit Krajský přebor. Vyjádření Romana Kučerňáka naleznete níže. 

Rozhodnutí opustit Valašskou Polanku je z vaší strany definitivní, případně co vás k němu vedlo? 


Ano, po pěti odehraných kolech jsme měli na kontě 3 body, což je velmi málo, pokud jsme chtěli opravdu myslet na záchranu. Zlom přišel v Boršicích, pro mě to byl duel o záchranu, kde se hrálo o 6 bodů a co se tam stalo mě zlomilo. Došlo mi, že takhle to dál nepůjde. 

Nemyslíte si, že tým opouštíte v nevhodnou chvíli po tom všem co jste tady zažil a co si myslíte, že bude s týmem dál? 

Jediné co mohlo přinést změnu je změna trenéra. Je třeba dát mužstvu nový impuls, začít znova. O víkendu to teď úplně nevyšlo, snad se zadaří v Holešově. Za mě osobně je teď v Polance nejlepší kádr v okrese a celkově hodně talentovaný tým. Kdybych dostal možnost nyní převzít tým Valašské Polanky, neváhal bych ani minutu. Můj čas se však po 3 letech naplnil a je na čase předat štafetu dál, někomu, kdo udělá další krok vpřed. Zůstávám velkým fanouškem Valašské Polanky a přeji všem v klubu jen to nejlepší. Děkuji za krásné 3 roky. 


Roman Kučerňák nastoupil na lavičku polanského A-týmu v roce 2017, kdy vystřídal Karla Hajdu. S týmem se okamžitě usadil na špici I.B třídy, podzimní část ovládl, avšak v jarní části tým i vinou rozsáhle marodky nedokázal sezonu dovést k postupu. To se povedlo o rok později, tentokrát už Polančané drželi konstantní formu a historicky poprvé postoupili do I.A třídy. Zde se Kučerňákovi opět podařilo se svými svěřenci senzačně vyhrát podzimní část, a jelikož situace kolem koronaviru neumožnila odehrát zbývající část sezony, dostali Polančané možnost postoupit do Krajského přeboru. Této nabídky polanský Sokol využil i na apel již bývalého trenéra Kučerňáka. Po šesti odehraných zápasech měli Polančané na kontě 3 body. Poslední utkání vedl Kučerňák při zápase 5. kola v Boršicích, kde Polančané po nadějném vedení 2:0 zápas ztratili a prohráli 2:3. Roman Kučerňák následně z vlastního rozhodnutí ukončil působení ve Valašské Polance. Na jeho místo nyní nastupuje Libor Štrbík ve spolupráci s Tomášem Chuchmou, oba borci vedli již zápas s Morkovicemi. 

 
Aktuální utkání
Muži A | Sobota 18.09.2021, 15:30
8. kolo
1:1
Valašská Polanka - Morkovice
 
Muži A | Sobota 25.09.2021, 15:00
9. kolo
VS.
Kvasice - Valašská Polanka
 
Aktuální články
Srdnatý výkon vedl k bodovému zisku proti Morkovicím

Valašská Polanka po třech vítězných zápasech v řadě toužila na úspěšnou šňůru navázat v domácím prostředí. Morkovice se však na...

 
Historické venkovní vítězství Polančanů odnesla Bystřice pod Hostýnem

Valašská Polanka po dvou domácích triumfech cestovala na půdu Bystřice pod Hostýnem, kde před rokem odehrála vůbec historicky první...

 
Polančané ustáli závěrečné drama s Nevšovou a slaví druhou výhru

Po dvoutýdenní pauze se polanský A-tým těšil na domácí představení s Nevšovou. Trenéru Kapustovi se po zranění hlásil zpět brankář...

 
Valašská Polanka neodcestuje k zápasu do Luhačovic
 
O prvním vítězství Polančanů rozhodl v 88. minutě Řezníček
 
Polančané na úvod soutěže podlehli Slušovicím
 
Představujeme nové tváře polanského A-týmu
 
Trenér Kapusta: Chceme hrát fotbal, který bude bavit
 
Budeme za Polanku bojovat, burcuje před startem soutěže kapitán Filip Maček
 
Trenér Kapusta hodnotí přípravné utkání s Horní Lidčí
 
 
TJ Sokol Valašská Polanka - kontakt: PavelTajzler@seznam.cz; TajzlerJan@gmail.com RSS