Zimní liga mlad?ích ?áků.

26.12.2012 | Marek Juhaňák

První hrací den mají za sebou naši mladší ?áci, který pořádá ka?doročně OFS Vsetín. Turnaj tentokrát zavítal do haly ZŠ na Hovězí. Druhý hrací den bude na programu 13.ledna 2013 a z deseti mu?stev postoupí první čtyři týmy které se pak utkají v hale v Zašové s dalšími čtyřmi týmy z Valašskomeziřícka o celkového vítěze.

Vrásky na čele připravil organizátorům hned náš první zápas s Valašskou Senicí. Trenéři Ajaxu zavolali na poslední chvíli ?e se nesešli a tak všechny zápasy s tímto mu?stvem byly kontumovány.

Leskovec - Val.Polanka 0:9

Po úvodní kontumaci a tří bodů v náš prospěch nám los přiřkl soupeře z Leskovce.Omlazené mu?stvo ze sousední vesnice nekladlo našemu celku pra?ádný odpor a od 4. minuty kdy otevřel skóre zápasu Rů?ička, padaly branky jako na bě?ícím pásu. Konečný účet zápasu se zastavil na čísle 0:9! Filip Rů?ička 4, Natálka Bělašková 2, Pavel Malík 2, Petr Mikuš 1.

Kateřinice - Val.Polanka 2:0

Další zápas u? nám tolik radosti nepřinesl, Kateřiničtí byli od začátku lepším soupeřem a také se jako první ujali v 6. minutě vedení. Pojistku přidaly Kačice ve 13. minutě a jejich mohutný tlak utnul v posledních minutách skvělými zákroky Martin Daněk. V předposlední minutě nastřelil ještě malík tyč, to u? ale na výsledku nic nezměnilo.

Val.Polanka - Lhota u Vset&iaciacute;na 2:2

V době naší největší pauzy nám hlavní organizátoři navrhli předehrát utkání se Lhotou u Vsetína, které sme měli hrát 13. ledna v 8.20. V zápase jsme od začátku diktovali tempo hry. Hned ve 3. minutě se na přední tyč trefil Filip Rů?ička, 1:0. Další jeho střela orazítkovala tyč, to ale nemuselo Rů?ičku mrzet proto?e v další minutě u? sme po jeho druhé trefě vedli 2:0. Vedení nás ale jakoby ukolébalo, a hosté v 10. minutě po akci dva na jednoho sní?ili na 2:1. V 15. minutě daroval Lhotě vyrovnání nepřesný sudí Seidl, který i kdy? byl na druhé straně tělocvičny špatně posoudil tečovanou malou domů a nařídil proti Polance pokutový kop. Ten u? bohu?el neodvolal ani druhý sudí Kovařčík který viděl tuto situaci lépe. Lhota svou penaltu proměnila  a zápas tedy skončil nerozhodně 2:2.

Střelná - Val.Polanka 1:0

Kalich hořkosti si naši borci vypili a? do dna v posledním utkání se Střelnou. Do svého soupeře Polančané doslova bušili celý zápas, Filip Rů?ička trefil opět tyč! Pavel Malík zase netrefil prázdnou branku. A tak se stalo, co muselo. V poslední minutě zahrávali Polančané sérii rohových kopů, ten poslední se ovšem neš?astně odrazil k hostujícímu hráči a ten postupoval sám na Martina Daňka a bohu?el pro nás své sólo přetavil ve vítěznou branku. Do konce zápasu zbývaly neuvěřitelné 4 vteřiny!!!

Po prvním hracím dnu tak máme na kontě dvě výhry, dvě prohry a z předehrávaného utkání se Lhotou jeden bod za remízu. 13. ledna bude sraz u horní hospody před 9 hod., odjezd v 9.00. V 10.00 nás čeká zápas s Huslenkami, v 11.40 s domácím Hovězím, ve 13.00 s Ústím a ve 14.20 s Hoš?álkovou.

Sestava : Martin Daněk, Jiří Šafařík, Petr Mikuš, Viktorka Zemánková, Pavel Malík, Hanka Lišková, Natálka Bělašková, Filip Rů?ička, Patrik Pilčík.