Přípravka veze z Prlova tři body!

05.06.2016 | Marek Juhaňák

Tým Prlova dokázal jako druhý celek po VKK na podzim bodovat s Val.Polankou. Podzimní bojovné derby skončilo plichtou 6:6. Na hřišti v Bratřejově kde se ve čtvrtek odehrál tento soubouj, Polanka splnila roli favorita a zvítězila 14:2. Naše přípravka si tak jako první zajistila účast na finálovém turnaji v Karolince. O druhém postupujícím se rozhodne mezi týmy VKK a výběrem Vsetín U 10.

Prlov - Valašská Polanka  2:14  (1:8)

Úvod vyšel lépe domácím hráčům, Daněk ve 2. minutě fauloval za polovinou hřiště, míč si postavil domácí Zicha a střelou pod břevno nedal Chrenčíkovi šanci, 1:0. Polančané srovnali zásluhou Hrabicy ve 4. minutě. Opatrný začátek pokračoval až do 7. minuty kdy se do míče opřel Včelica a míč skončil u tyče, 1:2. V 15. minutě zvýšil po individuální akci Mikušek, 1:3. V 18. minutě si domácí nešťastně srazili střelu Dorňáka do vlastní sítě a poté se domácím rozpadla obrana jako domeček z karet. Polančané přidali branky hned v 19, 20, 21,a v 22, minutě.Hattrick vstřeli Mikušek a na 8:1 zvýšil Dorňák.

Začátek druhé půle vydržel bezbrankový  do 29. minuty, trefil se Jonáš Šafařík. Desátou branku přidal ve 30. minutě Tomáš Včelica. Poté se připomněli i domácí, krásnou akci v podání Číž - Šíma zakončil druhý jmenovaný do prázdné branky, 2:10. Na 2:11 zvýšil Šafařík ve 34. minutě. Ve 36. minutě odcentroval z pravé strany Štěpán Gergela a přes bránícího obránce dokázala navýšit vedení Veronika Hrabicová2:12. Ve 48. minutě předvedl tu samou akci jako přes kopírák  Gergela znovu, zakončoval Jeřábek, 2:13. A poslední branku vstřelil ve 49. minutě Martin Mikušek, 2:14. Polančané tak zakončili velmi vydařenou sezonu na 1. místě se ziskem 44 bodů, 16 výher, 2 remízy a 0 proher. Skóre 195:47. O druhém postupujícím se rozhodne příští neděli, kdy Vsetínští mají ještě dvě dohrávky a sezonu zakončí zápasem s VKK na jejich půdě. Finálový turnaj se odehraje 19. června v Karolince.

Branky: Zicha, Šíma - Martin Mikušek 5, Michal Dorňák 2, Jonáš Šafařík 2, Tomáš Včelica 2, René Hrabica, Veronika Hrabicová a René Jeřábek po 1.

Sestava: Adam Chrenčík, Michal Dorňák, Tomáš Včelica, Jiří Daněk, Jonáš Šafařík, Martin Mikušek, René Hrabica, Jakub Včelica, Štěpán Gergela, René Jeřábek, Veronika Ondrová, Veronika Hrabicová, Jakub Juřica.