Valašská Polanka zvládla domácí premiéru a porazila Francovu Lhotu

13.08.2017 | Jan Tajzler

První domácí utkání v novém soutěžním ročníků mají za sebou fotbalisté Valašské Polanky. Svěřenci trenéra Romana Kučerňáka zvládli skvěle první poločas a rozhodli o vítězství 3:0. Francova Lhota ve druhé půli zabrala, ale i díky skvělému Srbovi v brance ve Valašské Polance neskórovala. Polančané tak slaví druhé vítězství v sezoně. Skvělý výkon podal také hlavní rozhodčí Kovařčík, jenž v derby nepřipustil žádné vypjaté situace.

2. kolo | neděle 13.08.2017, 17:00 | Valašská Polanka

TJ Sokol Valašská Polanka - TJ Sokol Francova Lhota

Branky: Baran, Maček Filip, Novák.

Žluté karty: Novák – Pukýš.

Rozhodčí: Kovařčík – Číž, Rapant (N).

Diváci: 120

TJ Sokol Valašská Polanka: Srba – Filgas Petr, Trčka Lukáš, Adámek Stanislav, Ondra David – Filgas Martin, Maček Filip, Baran, Novák – Maček David, Najt. (Zemánek 46., Daněk 63., Šafařík 70., Zbranek 86.)

TJ Sokol Francova Lhota: Boško – Mikulín, Chmela, Pukýš, Šerý Jaroslav, Filák Lukáš, Šipinka, Filák Ondřej, Mňačko, Filák Tomáš, Surovec. (Šerý René 46., Kovář 46., Urubek 80.)

Komentář

Domácí Polančané se snažili od úvodních minut na soupeře z Francovy Lhoty vletět, ale hostující tým se velmi rychle přizpůsobil svižnému tempu hry. První vážnější ohrožení branky přišlo ze strany domácích, Martin Filgas střelou z větší vzdálenosti jen těsně minul horní tyč brány. Další příležitost připravilo duo polanských mladíků, Baran připravil střeleckou pozici pro Davida Ondru, jenž mířil přízemní střelou těsně mimo. Hosté se dostali do šance ve 23. minutě, konkrétně Chmela tvrdou ranou z křídla prověřil pozornost brankáře Srby. Domácí z následného protiútoku zatopili hostující obraně, Najt vyzval ke střele Barana, jenž se ocitl na malém vápně, trefil však připraveného brankáře Boška. Ve 28. minutě jásali fanoušci Valašské Polanky poprvé, Najt přihrál Baranovi a ten střelou od tyče otevřel skóre utkání. Vstřelená branka Polančany nakopla a najednou byli aktivnějším týmem na hřišti. Ve 39. minutě upaloval na bránu osamocený Najt, ale branku netrefil. Ovšem ve 41. minutě už to bylo o dvě branky, Petr Filgas ze standardní situace střílel prudký míč, který do sítě usměrnil Filip Maček - 2:0. Polančané se do konce první půle stihli prosadit ještě jednou, skvěle hrající Barana vyšachoval hostující obranu a přihrál Novákovi, jenž neměl problém trefit prázdnou bránu - 3:0.

V úvodu druhé půle hosté zabrali a bylo na nich vidět, že mají touhu porvat se s nepříznivým stavem. Polančané jim však k náporu dopomohli laxním přístupem. Hned ve 47. minutě se na Srbu řítil Chmela, jenž přihrál do slibné pozice Ondřejovi Filákovi, hostující útočník ale tutovou šanci zahodil. Následný rohový kop mohl hlavičkou proměnit Surovec, ale Srba pohotově skočil a jisté brance zabránil. V 66. minutě znovu zahrozil výborně hrající Chmela, ale ani tentokrát nemířil přesně. Srba měl svůj den a hostujícího Chmelu vychytal i v 74. minutě, domácí mohli vedení pojistit z protiútoku, na branku šel osamocený Daněk, ale Boško jeho ránu vytěsnil na rohový kop. Poslední příležitost hostů se dostavila v 90. minutě, Urubek vyzval k čestnému úspěchu Chmelu, ale Srba opět skvělým zákrokem zabránil míči ve své síti a udržel čisté konto.