Tygří v Choryni bojovali až do konce a získali druhý bod v penaltách

06.09.2017 | Marek Juhaňák

Rezerva Polanky využila páteční předehrávky A mužstva a tak k utkání v Choryni nastoupil i Martin Filgas. Ten jednu branku vstřelil a v dalších dvou se podílel svou asistencí. Zápas nedohrál kapitán Pavel Matyáš, ten uviděl na konci první půle červenou kartu a minimálně v dalším domácím zápase bude chybět. I v deseti pak ale Tygři vytěžili z minima maximum, když se jim devět minut před koncem podařilo vyrovnat.

7. | sobota 02.09.2017, 16:00 | Choryně

Sokol Choryně B - TJ Sokol Valašská Polanka B

Komentář

Domácí od začátku diktovali tempo hry a po zásluze šli v 9. minutě do vedení. Na rohový kop si nejvýše vyskočil  kapitán Kovář a hlavou nedal Zrníkovi šanci, 1:0. V další šanci domácích se ocitl Kamas, jeho střela šla těsně vedle Zrníkovy branky. Po čtvrt hodině hry se pomalu začali osmělovat i Polančané. Jan Filgas centroval na Poláka, tomu ale míč o kousek unikl. Polák měl prsty i v další šanci hostů, když sklepával míč na Petra Matyáše, ten ale těsně přestřelil. V 31. minutě vyvezl míč z vlastní poloviny Ondra Zbranek, přihrál Martinu Filgasovi, který nádherně načechral Polákovi a ten z voleje krásným angličanem rozvlnil síť, 1:1.  Ve 35. minutě zahrával Martin Filgas trestný kop, jeho střela olízla levou tyč domácích! Ve 41. minutě přišlo vyloučení Pavla Matyáše za ruku v pokutovém území a následnou penaltu proměnil Kopřiva, 2:1.
Hned na začátku druhé půle se podařilo hostům vyrovnat. Polák vybojoval téměř ztracený míč, který nahrál pod sebe na Zemánka a ten centrem našel hlavu Martina Filgase. Ječmeň se ale natahoval marně, 2:2. Hosté po této brance ožili a byli to oni, kdo mohl strhnout vedení na svou stranu. Další trestný kop v podání Martina Filgase skončil jen těsně mimo domácí branky! Pak hlavou těsně minul po rohu Petr Matyáš. V 59. minutě podnikli domácí rychlý výpad na polovinu hostů, osamocený Kovář namazal pod sebe na nabíhajícího Oravu a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě, 3:2. V další kritické situaci podržel hosty skvělým zákrokem Zrník, když střelu domácích vytěsnil na tyč! To domácí mohlo mrzet protože bojovní Tygři dokázali v 81. minutě vyrovnat. Na rohový kop Martina Filgase vyskočil nejvýš Petr Matyáš, Ječmeň ale neudržel míč v náručí a střídají Michal Filák vyrovnal, 3:3. V závěru hosté zkušeně rozkouskovali hru  a s konečným hvizdem sudího Křenka dovedli zápas do pokutových kopů. V nich se přiklonilo víc štěstí na stranu Polančanů. Hrdinou se stal mladý brankář hostí Rosťa Zrník který vychytal dva pokusy domácích. Za Polančany neproměnil jen Adam Zemánek a tak v posledním rostřelu rozhodl o druhém bonusovém bodu Ondřej Zbranek.
V dalším domácím utkání hostíme v neděli 10. 9. v 10.15 zatím stoprocentní Kladeruby.