B-tým přivezl z Valašské Senice všechny body

06.10.2017 | Marek Juhaňák

Polančané přijeli do Senice s cílem získat ztracené body z minulého týdne, kdy doma podlehli Střelné těsně 3:4. To sem jim nakonec díky dvougólovým střelcům Petra Matyáše a Aleše Šafaříka podařilo a ze Senice si tak odvezli zaslouženou výhru.

9. kolo | neděle 01.10.2017, 15:00 | Valašská Senice

AJAX Valašská Senice - TJ Sokol Valašská Polanka B

Branky: Sukup Stanislav 2, Nosek – Šafařík 2, Matyáš Petr 2.

Žluté karty: Kuriš – Hromada Radomír, Zemánek, Maršálek, Matyáš Petr.

Rozhodčí: Nuc.

Diváci: 85

AJAX Valašská Senice: Brlica František – Sukup, Chmela, Filák Miroslav, Machač, Juráň, Kindl, Nosek, Kuriš, Urubek, Trochta. (Šerý 46., Filák František 71., Brlica Daniel 84.)

TJ Sokol Valašská Polanka B: Zrník – Zemánek, Matyáš Petr, Hromada Ondřej, Hromada Radomír, Polák, Šafařík, Maršálek, Juřica, Matyáš Pavel, Filgas Jan. (Zukal 64., Filgas Radim 77., Kročil 86.)

Komentář

Na začátku zahrozili jako první Polančané, Petr Mytyáš prošel přes dva hráče, jeho střela ale byla nakonec zblokována. Poté to zkoušel po levé straně Jan Filgas, ale ani on neprošel přes obranu Ajaxu. Domácí proměnili hned svou první šanci. V 15. minutě prošel Kuriš po pravé straně přes Pavla Matyáše, jeho centr našel na malém vápně Sukupa, který už neměl problém dopravit míč do sítě, 1:0. Domácí tato branka povzbudila a Sukup byl nadále při chuti. Další jeho střela skončila na boční síti. Na druhé straně nabil Filgas Polákovi, Brlica byl připraven. Další minuty se hosté jen těžko dostávali na polovinu soupeře a spíše diskutovali s nepřesným domácím laickým pomezním, který mával jeden ofsajd za druhým. Ve 27. minutě měli Polanští výhodu přímého kopu, Šafařík s přispěním domácího obránce zamířil nad. Závěr poločasu hosté přimáčkli domácí na jejich polovině, Filgasův centr našel Petra Matyáše, ten ale přestřelil. V další šanci se ocitl Jan Filgas, jeho šajtli vytáhl Brlica na roh! V největší šanci se ocitl Juřica, ale ani on nedokázal dopravit míč mezi tři tyče a vysoko přestřelil.
Ve druhé půli pokračovali Polančané v aktivní hře a v 51. minutě se konečně dočkali vyrovnání. Jan Filgas z dálky protáhl Brlicu chytrým lobem, ten se odrazil od břevna přímo na nohu Petra Matyáše, který jej uklidil za Brlicova záda, 1:1. V 59. minutě domácí inkasují podruhé, Adam Zemánek nacentroval před vápno kde, Jan Filgas sklepl míč pro Petra Matyáše. Ten z první propálil Brlicu k tyči, 1:2. V 73. minutě mohl zvýšit vedení Polanky Zemánek, ve slibné šanci ale minul. Domácí Ajax si v 82. minutě došel pro penaltu, kterou proměnil kapitán Ondřej Nosek, 2:2.  Domácí se ještě nepřestali radovat, když je zmrazil Aleš Šafařík, který z otočky usměrnil míč k levé tyči Brlicovy branky, 2:3. V 88. minutě napřáhl z dálky Aleš Šafařík a nádhernou střelou nedal Brlicovi šanci, 2:4. Domácí stihli ještě jednou snížit, když těsně před Zrníkem tečoval střelu Stanislav Sukup,3:4. Vypjatý závěr si hosté nakonec zkušeně pohlídali a připsali si do tabulky cenné tři body.Příští neděli hostíme v Lužné v 10.15 svěřence Radka Trusiny z Růžďky, všichni jste srdečně zváni.