B-tým naplnil roli favorita a v Lužné přehrál tým Zděchova

03.10.2016 | Marek Juhaňák

Rezerva Polanky rozhodla sousedské derby už v prvním poločase, přispěli k tomu i dva navrátilci do sestavy. Martin Filgas vstřelil dvě branky a na jednu nahrál, Josef Maršálek jednou skóroval a na jednu branku přihrál. Příští týden zajíždí Tygři na půdu Mikulůvky, zápas bude v neděli 9.10. od 15.00  řídit Teter Miroslaw.

9. kolo | neděle 02.10.2016, 10:15 | Lužná

TJ Sokol Valašská Polanka B - TJ Sokol Zděchov

Branky: Filgas Martin 2, Smolek, Juřica, Maršálek – Macek.

Žluté karty:

Červené karty:

Rozhodčí: Frňka – Volek, Františák.

Diváci: 106

TJ Sokol Valašská Polanka B: Ondra Jakub – Beňo, Maršálek, Zemánek, Matyáš, Juřica, Smolek, Filgas Martin, Kročil, Zukal, Filgas Jan. (Hromada 46., Šťastný 46., Mišun 46., Kovalčík 46., Filgas Radim 65.)

TJ Sokol Zděchov: Pončík – Mikulenčák Roman, Frýdl, Machala, Macek, Vichtora, Kocourek, Hyžák, Blaha, Metelka, Mikulenčák Tomáš. (Macek 46., Mierný 46.)

Komentář

Lépe do zápasu vstoupili domácí Tygři, ve 4. minutě putoval míč po ose Juřica - Smolek a zakončující Martin Filgas - 1:0. Hosté zahrozili Blahou, tomu však byly zábrany malé. Na druhé straně zahráli Zděchovští v pokutovém území rukou, a sudí Frňka neváhal s pokutovým kopem. Ten s přehledem proměnil Martin Filgas -2:0. Další šanci měl po centru Juřici Maršálek, jeho hlavička se ale mezi tři tyče nevešla. V 19. minutě se dostal k odraženému míči opět Maršálek, před Pončíkem namazal lépe postavenému Smolkovi, pro kterého, už nebyl problém trefit prázdnou branku - 3:0. Ve 25. minutě vyzkoušel pozornost Ondry Vichtora,domácí strážce svatyně byl na místě. Hosté mohli před koncem první půle děkovat Pončíkovi, ten během minuty zneškodnil samostatný nájezd Maršálkovi a poté i Martinu Filgasovi.

Druhá půle začala v klidnějším tempu, domácí poslali na hřiště čtyři čerstvé hráče.  V  52. minutě hasil šance Zděchovjanů nadvakrát Ondra. Na druhé straně pálil Matyáš nad. V 62. minutě vystřelil z pravé strany Martin Filgas, Pončík vyrazil střelu před volného Juřicu a ten z voleje poslal míč za jeho záda - 4:0. V 67. minutě zahodil tutovku Matyáš, kterému pod sebe nahrával Martin Filgas. V 71. minutě zmařil Pončík další samostatný nájezd domácích, tentokrát si zuby vylámal střídající Mišun. Bohužel při tomto střetu se Pončík zranil a utkání pro něho předčasně skončilo. Následný přímý kop poslal Mišun jen do zdi. V 78. minutě to zkoušel po rohu Šťastného Jan Filgas, jeho střela z voleje šla těsně nad. Další pohlednou akci Tygrů založil Martin Filgas, přes Šťastného míč doputoval na Matyáše, kterého ale krásně vychytal Frýdl, který zaskočil za zraněného Pončíka. V 85. minutě zvonila za Frýdlem levá tyč, smolaři Pavlu Matyášovi dnes nebylo souzeno vstřelit branku. V 90. minutě se konečně dočkal i Maršálek, dlouhý aut Mišuna umístil nádherně hlavou za Frýdlova záda - 5:0. Jakub Ondra přišel o čisté konto v 93. minutě, stoper Jan Filgas podklouzl při malé domů, toho využil exPolančan v dresu hostí Jan Hyžák, s jeho přihrávky profitoval Macík - 5:1.