Povedený start Tygrů, doma roznesli Janovou

05.09.2018 | Marek Juhaňák

Luženský B tým po výhře z minulého týdne v Kladerubech, zvládl i domácí premiéru s Janovou. Bohužel zranění z prvního utkání nepustila do hry Marka Šťastného a Petra Brhela. Z A týmu přišli vypomoct Jiří Novák, Aleš Šafařík a David Ondra.

5. kolo | neděle 02.09.2018, 10:15 | Lužná

TJ Sokol Valašská Polanka B - TJ Tatran Janová

Branky: Matyáš Pavel 2, Pejša, Fiala – Staněk.

Žluté karty: Číž, Rovnaník Tomáš st. – Pejša.

Rozhodčí: Holáň.

Diváci: 70

TJ Sokol Valašská Polanka B: Zrník, Baroš, Filgas R. , Maršálek, Hromada O., Matyáš Pavel, Ondra, Šafařík, Matyáš Petr, Novák, Pejša. (55. Fiala, 60. Kovář Patrik, 69. Kovář Jiří).

TJ Tatran Janová: Číž – Staněk, Dobeš, Helis, Rovnaník Tomáš ml., Jakeš, Maňák, Mišouček, Paládl, Beťák, Rovnaník Tomáš st. (61. Soukup, 70. Řepka)

Komentář

Úvod utkání vyšel lépe domácím, ti hned z první šance udeřili Pavlem Matyášem. Šafaříkův centr z pravé strany usměrnil za záda Číže hlavou domácí kapitán, 1:0. Ve 20. minutě se trefil z dálky premiérově nový hráč Jan Pejša, 2:0. Další změnu skóre přinesly až poslední minuty prvního poločasu. Hlavní rozhodčí nejprve ušetřil hosty od jasného pokutového kopu, aby ho pak nařídil proti domácím. Penaltu s přehledem proměnil Karel Staněk, 2:1.

Uklidnění na domácí kopačky přinesl domácí kapitán v 54. minutě, když si nejvýše vyskočil na rohový kop, 3:1. Hosté po této brance vyklidi pole a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 65. minutě zametl nekompromisně pod břevno centr další nováček v domácím týmu, David Filala, 4:1. Tygři už pak v pohodovém tempu dokráčeli k dalšímu tříbodovému zisku, Šafařík dokonce před koncem pohrdl i pokutovým kopem, který mu bravůrně zneškodnil Radim Číž.
Další utkání sehrají Tygři opět doma a to v neděli 9.9. s Huslenkami klasicky od 10.15.