Polančané zdolali Prostřední Bečvu až v penaltách

20.04.2017 | Jan Tajzler

Na velikonoční neděli měli Polančané v programu domácí utkání s Prostřední Bečvou. Svěřenci trenéra Hajdy nastoupili do utkání s cílem oplatit Bečvanům podzimní porážku 0:3, ale byli to Polančané, kdo inkasoval jako první. Domácí se však stačili otřepat včas, skóre následně srovnali. Kozlové ovšem dokázali opět odskočit na rozdíl jediné branky. Ve 2. půli se polanskému týmu podařilo skóre otočit, ale hosté srovnali a rozhodnutí tak přinesly až pokutové kopy. Utkání se neslo v duchu fair play, v době kdy sledujeme letecké filmování v nejvyšší soutěži, se na úrovni I.B třídy přiznali proti chybným rozhodnutím rozhodčí hned dva domácí hráči, kteří odvolali rohové kopy, konkrétně Řezníček a David Maček. Utkání navíc neztratilo na serióznosti ani při faktu, že na obou lajnách mávali domácí pomezní.

17. kolo | neděle 16.04.2017, 16:00 | Valašská Polanka

TJ Sokol Valašská Polanka - FK Prostřední Bečva

4:3 pk

Branky: Daněk 2, Filgas M. – Sívek, Vašek, Firurášek.

Žluté karty: Novák, Trčka R. – Křenek L. ml, Tomčány, Galík, Poledník.

Rozhodčí: Číž – Rapant K., Loubal.

Diváci: 220

TJ Sokol Valašská Polanka: Kolínek – Trčka Roman, Trčka Lukáš, Adámek Stanislav, Zemánek – Ondra David, Šafařík, Novák, Filgas Martin, Maček David – Daněk. (46. Řezníček, 85. Baran).

FK Prostřední Bečva: Jurajda – Vašek, Gálik, Kuba, Fiurášek, Křenek L. ml., Kubáň, Tomčány, Křenek L. st, Sívek, Poledník. (13. Polášek, 66. Juroška, 76. Balejík, 83. Malina).

Komentář

Již samotný úvod utkání byl velmi divoký. Nejprve zahrozili domácí, když se střelou z 20m prezentoval Martin Filgas, ten jen těsně minul Jurajdovu bránu. Z následného protiútoku dokázali těžit hosté, Lukáš Křenek starší sice nastřelil tyč, od brankové konstrukce se však balon odrazil na Karla Sívka a ten už neměl problém trefit prázdnou bránu – 0:1. Ve svižně hraném utkání se domácí snažili o rychlou odpověď. V 6. minutě vyzval Martin Filgas ke skórování Daňka, ten však ve slibné pozici přestřelil. O tři minuty později centroval Novák na hlavu Romanu Trčkovi, ten však zamířil nad bránu.

Kýženého vyrovnání se domácí tým dočkal ve 29. minutě, skvělou akci převedl David Maček s Lukášem Daňkem, oba si vyměnili míč a druhý jmenovaný po přesné přihrávce srovnal stav utkání. Prostřední Bečva si ovšem vedení vzala zpět, probíhala 34. minuta utkání, když Lukáš Křenek mladší centroval přesně na hlavu Vaška a ten dokázal přesnou hlavičkou dostat míč za Kolínka. Hosté tak první půli ovládli 2:1.

Úvod druhé půle vyšel domácímu týmu na jedničku, již ve 48. minutě prošel s míčem do pokutového území Novák, přesnou přihrávkou našel Martina Filgase a ten dokázal prostřelit Jurajdu – 2:2. Početná návštěva utkání pak sledovala v 50. minutě střelecký pokus hostujícího Lukáše Křenka mladšího, ale brankář Kolínek tentokrát dokázal svůj tým podržet. V 59. minutě se Polančanům podařilo dokonat obrat, po rohovém kopu se míč dostal na nohu Davida Mačka, ten ho nasměroval do předbrankového prostoru, kde se nejlépe orientoval Daněk a svou druhou trefou poslal Polančany poprvé v utkání do vedení.

Utkání nadále nabízelo atraktivní fotbal, v 62. minutě nejprve zahrozili hosté, když po přihrávce mladšího Lukáše Křenka vypálil Fiurášek, Kolínek jeho střelu vyrazil a do bezpečí odehrál míč obránce Adámek. Na druhé straně přihrával Daněk Řezníčkovi, jenž se octl osamocen před Jurajdou, ale střela z první pouze trefila brankáře hostů.

Šťastného vyrovnání se Bečvané dočkali v 70. minutě utkání, míče se u postranní lajny chopil Fiurášek a ve snaze centrovat dokázal přesně trefit růžek Kolínkovy brány. Domácí měli možnost rozhodnout ještě v 86. minutě, po centru Nováka se před Jurajdou octl Zemánek, ale brankář Bečvy pohotově zasáhl a zabránil jisté brance. Utkání tak musely rozhodnout až pokutové kopy.

Dovednostní soutěž zahájili hosté, Sívek však bránu přestřelil. Za domácí tým se přesnou trefou prezentoval Lukáš Daněk. Ve druhé sérii opět zklamal hostující Lukáš Křenek starší, za Polančany mířil přesně Šafařík. Třetí série tak začínala za stavu 2:0 pro domácí. Prvním úspěšným exekutorem hostů se stal Polášek, stejně úspěšně si počínal i domácí Novák. Lukáš Křenek mladší zvládl tíhu okamžiku a ve čtvrté sérii se prosadil, drama připustil Stanislav Adámek, jehož penaltu Jurajda chytil. Rozhodnutí tak přinesla až závěrečná pátá série, za hosty se trefil přesně Juroška, definitivní rozhodnutí pak obstaral domácí kapitán Roman Trčka, jenž zajistil Polančanům bonusový bod navíc.

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu